Käed intiimpiirkonnas

jaanuar 19, 2015 0 Permalink 0

Ebakindlus – jälgi enda ja elukaaslase (uuri, milline on lasteaia kasvataja, õpetaja) suhtlemisviisi: hääletoon, kuulamisoskus. Kas läbi omavahelise suhtluse tunneb laps, et ta on oluline ja tema roll teie elus on tähtis? Laps ei tohiks näha vanemaid vägivalda kasutamas mitte kellegi suhtes. Tülide ja ägedamate arutelude korral tuleks kindlasti ka lapsele selgitada, miks teineteisega harjumuspärasest teistmoodi suheldakse (nt. selgitus: lahenduse otsimine/ üksmeelele jõudmine vajab erinevate arvamuste väljendamist; asjade arutamine tekitab vahel tugevamaid tundeid, väljendusviisi, vmt. lapsele eakohaselt arusaadavate sõnadega)  Jälgida kõike, mis võib tekitada lapses turvatunde või enesemääratlemise probleemi.

Nüüd, olles selliselt asja üle mõelnud ja leidnud arvatava põhjuse, (nt. ebakindlus, turvatunde vajadus) mõtesta ja analüüsi iseennast! Tegelikult on see, mida märkad, sinus toimuva peegeldus. See, mille tunnistajaks oled, on midagi, mida pead enda sees lahendama. Tean, et seda on alguses väga raske reaalsena näha, võib tunduda tabu. Aga soovitan lihtsalt hakata jälgima: nt. märka, mis sind häirib ja siis küsi iseendalt, kas see on tegelikult ka minus endas varjatult olemas, mida pole teadvustanud?

Kõikide lapse käitumismurede puhul soovitan vaadata, lugeda ja uurida Dr. Shefali Tsabary materjale. (Viited leiad Kasulike linkide alt)

 

Comments are closed.

Soovid meie tegemistega sammu pidada?

Ole kaaslaseks sellel retkel ja saa osa meie uusimatest juttudest ja artiklitest!

Liitu meie uudiskirjaga!

Meie spämmi ei saada - mitte kunagi! ;)

Bitnami