Puudutus

märts 6, 2015 0 Permalink 0

Pean väga oluliseks nahalist kokkupuudet ema ja lapse vahel. Soovitan iga kord, kui selleks võimalus avaneb, imetamisel hoida last ilma särgita ja ennast ka – kehad saaksid segamatult teineteise vastas olla.

Kirjeldan oma kogemust: Olen kogenud, kuidas sellest hetkest saab täielik üksolemise kogemus. Võin kogeda, kuidas olen täiesti sama keha oma lapsega ehk nagu raseduse ajal. Selliselt olen alati jõudnud hetke, kus tajun füüsiliste piiride lahustumist* mitte ainult minu ja lapse vahel, vaid kogu universumis. Lahustatuna oleme seal teineteise jaoks esindades kõike, mis universumis eksisteerib. Jääb alles vaid üks tajutav puutepunk, mis otsekui moodustaks kogu universumi keskpunkti ja selles punktis oleme lapsega puhta andmise-saamise kunsti väljenduseks. See on minu jaoks imetamise imeliseim kogemus!

* teaduses nimetatakse seda transtsendentseks ehk transpersonaalseks kogemuseks.

Kavatsus

märts 6, 2015 0 Permalink 0

Samamoodi (isegi tugevamalt) nagu laetakse veekristalle* mõtte, sõna või heliga, laen emana rinnapiima, mida oma lapsele annan. Seega rinnapiimaga saan oma lapsele edasi anda kõike, mis armastav ema mõtte-tunde tasandil edastada sooviks. Ema kehas valmib lapse keha, ema ja isa vaimus kujuneb lapse vaimsus. Mõtteis ja vaimus saan tugevdada ning toetavalt kujundada lapse vaimsust ja terviklikkust (ellu suhtumine, arukus, mõttepuhtus, vaimsus, meeled, tundetasand, jne)! Imetav ema laeb rinnapiima kogu aeg, olenemata sellest, kas teadvustab seda või mitte. Seepärast on väga oluline võtta imetamiseks aega ja keskenduda, et see, mida rinnapiimaga edastan ei kaasaks negatiivseid emotsioone ja mõtteid. Jälgin oma mõtteid, et olla selles hetkes kohal. Alati, kui on mingi ärritav situatsioon või muremõtted, peaks enne imetama hakkamist ennast “mahalaadima” ja rahunema, et kõik negatiivne minust maha jääks.

*veekristallide muutumine mõtte mõjul dokumentaal Dr Masaru Emoto Hado Water Crystals

Mõttepilt

märts 6, 2015 0 Permalink 0

Rinnaga toitmisel tekkis mul selline mõttepilt, mida hiljem ise teadlikult uuesti kujustasin: rinnapiim on kui valgusnire – elujõu jõgi, mis voolas lapsesse toites last füüsiliselt, vaimselt ja hingeliselt. Valgus sisenes minu kroontšakrast (pealae kohalt) laskus südametšakrasse, sealt rinnapiima ja lapsesse. Usaldan, et selliselt saab rinnapiimaga edasi antud kõik, mida just sellel lapsel on vaja. Hingamine olgu sellel ajal väga ühtlaselt sügav ja rahulik.

Meeldiv kogemus

märts 6, 2015 0 Permalink 0

Imetamine on väga mitmekülgne meeleline, tundeline ja hingeline kogemus nii lapsele kui ka emale.

Pööran tähelepanu rõivastele, eriti pluusile ja pesule, mida imetamise ajal kannan. Mida laps mustri ja värvuse juures mõtestab/tunnetab? Neutraalsus on alati hea, siis laps keskendub täielikult meie tegevusele. Laps tajub/kuulab mu südamelööke, hingamist, ümbritsevaid helisi, lõhnu (väldin parfüüme, tugeva aroomiga pesugeele). Väga hästi mõjub, kui imetamise jaoks on viisike, laulujupp või ka luuletus, millega laps harjub ning seda kuuldes häälestub meeldivale kogemusele (eriti kasulikuks osutub, kui nt. harjumatus keskkonnas/külas olles imetamiseks vaikset kohta ei ole – tuttav lauluke, ümin aitab lapsel keskenduda).  Hiljem, lapse vanemaks saamisel, saan sama laulu kasutada nt. lohutamiseks või unelauluks – alateadlikult tekib lapsel seos turvalise koha, hoolivuse, helluse ja kõige muu meeldivaga, mis imetamisel koges.