Põletus

aprill 21, 2015 0 Permalink 0

Põletuse korral on imeline abivahend MESI – veendu, et nahk pole katki, määrida kiirelt peale mett – hämmastavalt hästi võtab ära valu. Minul Luna pani käe kuuma ahjuukse peale ja peopesale tulid päris suured villid. Kõige hullem on loomulikult see, kui ei saa last tema valus aidata. Õnneks õde soovitas mett, mis aitas imehästi ja võttis lapsel kohe valu ära.

 

Põskkoopapõletik (sinusiit)

jaanuar 29, 2015 0 Permalink 0
  • Veega segatud kurkumit pipetiga ninna: kurkum (maitseaineletist), sega pulber kergelt sooja veega ja segu on valmis ninna panemiseks. Hea oleks peale igat nuuskamist protseduuri korrata. Tee lahjem segu ja veendu, et see sobib sulle.
  • Soojenda põskkoopaid kahe keedetud munaga. Pane kuumad keedetud munad riidelappidesse/taskurätisse, hoia põskkoobaste kohal kuni jahtumiseni. Kui riidelapid on mitmekordselt, saab muna jahtumisel riidekihte vähendada seni kuni saad soojendada palja munaga. On arvamus, et soojendada võib ainult siis, kui on oht põletiku tekkeks, aga mitte siis kui juba on põletik. Kindlasti ei tohi peale soojendamist minna külma õhu/tuule kätte või üldse õue.
  • Nohu ja põskkoopapõletiku korral on hea laubale, ninale ja põskkoobastele valmistada kuumad soolamähised, lisaks loputada suud ja ninaõõnt soolalahusega, milleks võtta klaasitäie vee kohata 1,5 tl soola. Parem oleks kasutada Himaalaja või meresoola. Miks looduslikud soolad? Võid pikemalt lugeda siit.

 

 

Kõrvapõletik

jaanuar 29, 2015 0 Permalink 0

Kõige paremini toimib siit lingilt leitav küüslaugu kasutamise meetod – kõrvapõletiku raviks.

Lisaks soovitan juba lapse imikueas jälgida, et ei hoitaks kõrvu kogu aeg paksude mütside all või teisiti sisse mähituna, nii et need muutuvad higiseks. Nii saabki kergemgi tuul tekitada kõrvpõletiku. Kõrvad peavad saama hingata ja harjuma keskkonna ja kliimaga juba varakult. Lapsevanemana ei võta ma endasse hirmu, et kõrvapõletik on kerge tulema. “Kõrvad peavad soojas olema!” – seda kuuled juba väikesest peale oma vanavanematelt, aga kui sa sünniksid, nii et keegi ei ütleks sulle seda, kas siis oleksid su kõrvad pidevalt põletikus? Ma usun, et mitte. Ma loon ja valin enda uskumused ise!

Näsad, sünnimärgid

jaanuar 19, 2015 0 Permalink 0

Sooda-vee segu – määri sooda ja vee segu nahale. Kui kuivanud, võid maha pühkida ja otseselt kohene pesemine vajalik ei ole. Ideaalis  määrda segu kehale 6-8h enne dušši alla minekut. Nahk jääb pehme. Väga lühikese ajaga puhastab naha näsadest. (Soodaga on saadud paremad tulemused, kui õunasiidriäädikaga!)

Savi – looduslikult puhast savi, segada väikese koguse veega ja saadud segu kanda sünnimärgile. Koida kuivamiseni või seni kuni savi ise maha pudeneb.

Kuna sünnimärke ja teisi nahal tekkivaid moodustusi on mitmeid liiki, tasuks nahaarsti käest ikka küsida, mis ta sellisest protseduurist just Teie olukorrast lähtuvalt arvab.

Äge kõhulahtisus

juuni 17, 2013 0 Permalink 0

Smecta – aitab kiiresti taastada seedetrakti normaaltalitust ja sellest tulenevalt säästab last vaevast ning dehüdratsiooni ohust. Biolatte tooted!

Konnasilmad

juuni 17, 2013 0 Permalink 0

Niisuta saialille tinktuuriga vähemalt 2x päevas (nt. hommikul ja õhtul) – kui konnasilm muutub mustaks, tee magneesiumi jalavanne ning konnasilm eemaldub mõne päevaga.

Köha

juuni 17, 2013 0 Permalink 0

1)Isevalmistatud köharohi – mett, peotäis kuusekasve (võivad olla sügavkülmutatud), astelpajumarju, poole pöidla suurust riivitud ingverit, natuke tüümiani – mikserda kõik koostisosad;

2) sinepiplaastrid;

3) sooda-aur;

4) islandi sambliku tee (võiks ennetavalt tarbida või kohe, kui külmetuse kahtlus);

Põletikuline nahk, vistrikud, kalduvus aknele, kuiv nahk

juuni 17, 2013 0 Permalink 0

Hõõru käte vahel värskelt korjatud noori (mida noorem, seda mahlasem) raudrohu lehti seni, kuni lehemahl eritub. Lisa peopesale natuke, kas loodusest puhast vett või kraanivett ning kanna vedeliku segu näonahale. Ei ole vajalik kõiki lehe pisiosi välja nokkida, las jäävad näonahale, kui ennast ei häiri. Pärast kuivamist pühid kätega üle näo ja leheosakesed pudenevad maha. Talve perioodiks võib värskelt korjatud raudrohulehed panna sügavkülma hoiule, et protseduuri saaks aastaringselt teha. Samuti mõjub hästi, kui kuivatatud raudrohust tehtud teega nägu niisutada.

Jonnakate vistrikele (mädapaisetele) soovitan kindlasti katsetada ööseks banaanikoorest sobiva tükikese (pehmem pool vastu nahka) peale panemist – teeb imesi. Banaanikoorel on väljaimev omadus, nt. kui naha all olevat pindu ei ole võimali kätte saada, võiks sellele kohale plaasterdada banaanikoore.

Näonaha koorimiseks kasutan looduslikku savi, mille ise oma vanemate maakodu jõepõhjast kaevan. Toimib supper hästi!

Nohu

juuni 17, 2013 0 Permalink 0

Vispis, Nozoli (Soomest), Mumio (nina juurele määrida, põskoopa põletiku ohu korral põskkoopa kohtadele ka),  Biolatte Boulardii (kapslid – kapsel lahti ja väike kogus ninna raputada/tõmmata).

Koduselt saab valmistada nohu raviks vedeliku kurkumist: osta kurkumi (maitseaine letist), lisa kergelt soojale veele kurkumi pulbrit ja pane pipetiga ninna. Korda peale igat nuuskamist. See aitab ka põskkoopapõletiku leevendamiseks (kurkumil on tugevalt põletikuvastane omadus). Tee esialgu lahjem segu ning katseta sobivust.

Allergilised reaktsioonid (nahal)

juuni 16, 2013 0 Permalink 0

Algselt võiks proovida enamjaolt taimse päritoluga toiduaineid tarbida. Aluseline toitumine – kasvõi mingi periood, et näha tulemusi ja leevendada sümptomeid. Täpsema põhjuse saab selgitada konkreetse juhtumi alusel, faktid, pildid, jne.